سیم کشی دوربین مداربسته

آموزش کابل کشی و سیم کشی دوربین مداربسته

یکی از موارد مهمی که در راه اندازی یا نصب دوربین مداربسته باید مورد توجه قرار گیرد کابل و سیم کشی دوربین مداربسته است. در واقع توجه به این موضوع باعث افزایش کیفیت تصاویر خروجی می شود. به عبارت دیگر بسته ای که دوربین کابلی آن به صورت استاندارد سیم کشی می شود، در کیفیت تصاویر خروجی دوربین بسته می شود.

کابل کشی دوربین های مداربسته به روش های مختلفی انجام می شود که می توان به دوربین های سیمی، دوربین های آنالوگ و تحت شبکه در ساختمان و … اشاره کرد.

سیم کشی دوربین مداربسته آنالوگ

از آنجایی که دوربین های مدار بسته انواع مختلفی دارند، نحوه کابل کشی تحت شبکه و آنالوگ متفاوت است. بنابراین همانطور که گفته می شود اگر سیم کشی و کابل کشی به صورت استاندارد انجام شود، کیفیت تصاویر را تحت تاثیر قرار می دهد.

در روش سیم کشی دوربین مداربسته آنالوگ از کابل RG59 استفاده می شود که توسط دوشاخه BNC، دوربین مدار بسته و دستگاه DVR به هم متصل می شوند. در واقع این کابل از یک طرف به ورودی (ورودی) دستگاه DVR و از طرف دیگر به خروجی (خروجی) دوربین مداربسته متصل می شود.

دستگاه DVR همچنین دارای دو یا سه خروجی برای نمایش تصاویر است:

 

1.استفاده از کابل HDMI که اکثر دستگاه ها دارند.

2.کابل VGA که در 100% دستگاه ها نیز موجود است.

3.خروجی AV

حال با روشن کردن دوربین مداربسته می توانید تصاویر دوربین را روی مانیتور مشاهده کنید.

هنگام سیم کشی دوربین های مداربسته آنالوگ و شبکه مراقب کانال کشی و لوله کشی باشید.

این کار سیم کشی دستگاه را از گرد و غبار، باران، برف، رطوبت و غیره محافظت می کند

روش لوله کشی در کابل کشی دوربین های مداربسته آنالوگ و شبکه با انواع لوله ها از جمله:

.لوله پلاستیکی یا لوله برق

.لوله پلی اتیلن که نسبت به حالت اول مقاومت ثابتی دارد

.لوله فلکسی که روکش فلزی و پلاستیکی دارد نسبت به دو لوله دیگر گرانتر است.

و مورد آخر داکت است که در داخل و روی سطح استفاده می شود و در صورت مشکل سیم کشی دسترسی راحت تری را برای نصب فراهم می کند.

دوربین های مدار بسته معمولی در فاصله ای از دستگاه های ضبط تصویر قرار می گیرند، به طوری که انجام کارهای بعدی مانند افزودن تعداد دوربین مدار بسته، تعمیر دوربین مدار بسته و … همانطور که گفته شد، کابل کشی دوربین و … سیم کشی دوربین بسته است که می تواند به صورت حرفه ای انجام شود.

سیم کشی دوربین مدار بسته شبکه

در این روش با استفاده از سوئیچ poe می توانیم برق و تصویر را از طریق سیم انتقال دهیم، یعنی برای تامین برق دوربین به آداپتور و سیستم برق نیاز داریم.

در روش دوم از یک سوئیچ معمولی برای ترمینال تصاویر چندین دوربین استفاده می کنیم و همچنین می توانیم مانند دوربین های آنالوگ از آداپتور برای تامین برق دوربین استفاده کنیم.

لازم به ذکر است که وایر در دوربین های تحت شبکه به معنی کابل شبکه یا کابل شبکه است

سیم کشی دوربین مدار بسته در ساختمان

کابل کشی و سیم کشی دوربین های مداربسته داخل ساختمان توسط متخصصین متخصص انجام می شود

برای کابل کشی دوربین مداربسته در ساختمان باید اصولی را در نظر بگیرید و مراحل را به درستی انجام دهید که از بین آنها می توانم دوربین مناسب و تجهیزات آن را بخرم، محل مناسب نصب، کابل کشی و اتصال تجهیزات به دوربین، انتخاب را انتقال دهم. انجام دادن. تصاویر به گوشی و سیستم اشاره داشت.

در بالا نحوه سیم کشی و کابل کشی دوربین مداربسته به صورت آنالوگ و تحت شبکه ذکر شده است که با انجام این مراحل می توانید دوربین مداربسته ساختمان را کابل کشی کنید.

نتیجه

انواعی از دوربین های مداربسته وجود دارند که سیمی هستند. برای دوربین مداربسته باید آن را به صورت استاندارد راه اندازی کنید که شامل خرید دوربین مداربسته و تجهیزات آن، انتخاب محل مناسب، کابل کشی و سیم کشی و اتصال تجهیزات مداربسته و … می باشد که در این مقاله از استاد ما آنها را مورد خطاب قرار دادیم. همچنین دوربین کابل کشی و سیم کشی ساختمان را به صورت آنالوگ و شبکه انجام می دهد که در مورد آن نیز توضیح داده شده است.

10 روش سیم کشی دوربین مدار بسته

هنگام انتخاب یک سیستم امنیتی کیفیت تصویر امنیتی، گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. ممکن است تصمیم بگیرید که از یک سیستم آنالوگ سنتی، HD-SDI، HD-CVI یا حتی منابع امنیتی برای IP استفاده کنید و برای کدام یک از آنها سیم‌کشی دوربین مداربسته مورد نیاز است.

یکی از گزینه‌های مشترک همه این گزینه‌ها این است که آیا می‌توانید یک نوع کابل را به دوربین وصل کنید یا خیر. بله، امروزه راه حل های امنیتی امنیتی بی سیم در بازار موجود است، اما اگر کمی تحقیق کنید، می توانید ببینید که چه تعداد دوربین امنیتی بی سیم وجود دارد. اکثر متخصصان دوربین مداربسته احتمالاً در محیطی که نوع کابل و سیم کشی و امنیت دوربین مدار بسته مهم است، سیستم بی سیم را توصیه نمی کنند.

ذکر این نکته بسیار ضروری است که حتی اگر از دوربین مداربسته بی سیم استفاده می کنید، باید کابل را به آن تغذیه کنید، بهتر است بدانید که چگونه از دوربین مدار بسته سیمی استفاده کنید. اما حتی در این صورت شما همچنان به منبع تغذیه دوربین یا منبع تغذیه داخلی در نزدیکی دوربین نیاز دارید و فقط با دوربین های IP کار می کند. می گویند ما در یک سیستم کاملا سیمی به هم وصل شده ایم. مکالمه با یک دستگاه ذخیره سازی مانند DVR (ضبط کننده ویدیوی دیجیتال) یا NVR (ضبط ویدئوی شبکه).

هنگام نصب دوربین مداربسته جدید باید به موارد زیر توجه داشت:

هنگام نصب یک سیستم امنیتی کاملاً جدید، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که دوربین مداربسته، کابل های ویدئویی و برق را از یک مکان مجزا در نزدیکی دستگاه ذخیره سازی (DVR یا NVR) که در زیر نشان داده شده است دارید. انتخاب کنید.

سیم کشی دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین های آنالوگ، HD-SDI و HD-CVI یا دوربین های AHD دو سیمه به آنها نیاز دارند. یکی برای انتقال ویدئو و مجموعه ای از کابل های برق برای تغذیه دوربین. شما می توانید کابل کواکسیال و سیم های دیگر را اجرا کنید، اما اکثر متخصصان دوربین مداربسته از “سیم سیما” استفاده می کنند. کابل کواکسیال با مجموعه ای از سیم های برق متصل به آن تولید می شود. در مواردی که ممکن است منبع برق نزدیک دستگاه شما باشد، سیم های برق را می توان جدا کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های مدار بسته را می توانید در مقاله آموزشی مرتبط با مطالعه مطالعه نمایید.

سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP

دوربین های IP از انتقال تصویر دیجیتال از طریق کابل CAT5 یا CAT6 استفاده می کنند. در برخی موارد، ویدئو و برق خود به دوربین و دوربین مداربسته IP CAT5 یا CAT6 و سیم کشی این دوربین مداربسته با دوربین های موبایل متفاوت است و استفاده از منبع تغذیه POE (Power Over Ethernet) مانند انژکتور POE یا POE تعویض.

دستگاه‌های NVR با POE ساخته می‌شوند، اما در بیشتر موارد استفاده از سوئیچ PoE خارجی مانند POE-8MB1G از SecurityCameraKing.com توصیه می‌شود. هنگام استفاده از سوئیچ POE خارجی، تمام CAT5 یا CAT6 شما مستقیماً از هر دوربینی به سوئیچ POE متصل به شبکه محلی شما اجرا می شود. سپس NVR خود را به شبکه وصل می کنید و همه چیز آماده است.

اکثر دوربین های IP در صورت استفاده از POE سیم برق نیز دارند و از ولتاژ 12 ولت 24 ولت یا مطابق شکل زیر تغذیه می شوند (مطمئن شوید که دوربین با سیم بسته است. POE با دوربین های شبکه معمولی متفاوت است).

اگر قصد دارید دوربین IP خود را با برق 12 ولت/24 ولت تغذیه کنید، هنوز هم تمام CAT5 یا CAT6 خود را از دوربین به سوییچ غیر POE (معمولاً به طور قابل توجهی ارزان تر از سوئیچ POE) اجرا می کنید، اما مجموعه دیگری را می توانید انجام دهید. سیم های برق از منبع تغذیه به هر دوربین مداربسته.

اجرای سیم کشی دوربین مدار بسته

حالا وقت آن است که کابل خود را اجرا کنید. در زیر 2 روش محبوب را پوشش خواهیم داد.

روش 1: کابل خود را از طریق اتاق زیر شیروانی خود نصب کنید و دوربین های خود را به مبل وصل کنید. این یک گزینه نصب رایج است که به شما امکان می دهد به اتاق زیر شیروانی خود دسترسی داشته باشید و طاقچه های خود را در دسترس قرار دهید.

ابتدا باید محل ضبط و منبع تغذیه را انتخاب کنید. اگرچه برخی از آنها آنها را در دفتر یا اتاقی در خانه خود قرار می دهند. برخی دیگر آنها را در مکان امن تری مانند قفسه، مخفی شده در کمد یا حتی در اتاق زیر شیروانی خود می سازند.

تصویر زیر ضبط و منبع تغذیه داخل یک خانه را نشان می دهد. سیم های برق و دیوار تصویر به اتاق زیر شیروانی آورده می شود تا محل مورد نظر دوربین از طریق سوراخ کوچکی در پشت دیوار نصب شود.

روش 2: گزینه دیگر این است که کابل را از یک دیوار بیرونی عبور دهید و سپس از مجرای خارج از روش خود برای اجرای کابل های خود از دوربین دیگر استفاده کنید. این یک گزینه عالی برای کسانی است که اتاق زیر شیروانی ندارند یا دسترسی محدودی دارند.

راه اندازی دوربین های خود

هنگامی که سیم کشی دوربین مداربسته خود را به محل مورد نظر خود اجرا می کنید، می توانید دوربین خود را وصل کنید. در مواردی که کابل ها از کانکتورها خارج می شوند، می توان سیم ها را به هم چسبانده و به قسمت توخالی سوفیت متصل کرد و سپس دوربین را مستقیماً به سوفیت متصل کرد.

در شرایطی که سیم‌ها از طریق دیوار بتنی یا آجری که اتصالات قابل اتصال نیست محکم می‌شوند، قرار دادن جعبه معمول است.

جعبه و کانال توزیع

جعبه های اتصال ویژه هنگام استفاده از سیم کشی دوربین مدار بسته خود از طریق مجاری خارج از ساختار شما مفید هستند زیرا آنها به عنوان یک محفظه ضد آب برای اتصالات برق و ویدئو از عناصر عمل می کنند و همچنین سطح محکمی را برای نصب در اختیار شما قرار می دهند. انجام می دهند. او دوربین مداربسته خود را به آمغان می آورد که روش بسیار رایجی برای نصب دوربین مداربسته است.

ابتدا سیم خود را از طریق سوراخ دسترسی در پشت جعبه وصل کنید. سپس جعبه اتصال را به دیوار وصل کنید. می توانید یک سوراخ در جعبه اتصال به اندازه کافی بزرگ کنید تا دوربین خود را از آن عبور دهد (این اولین راه برای نصب دوربین مدار بسته است). سپس دوربین را به کانکتور برق و ویدئو وصل کنید. سپس روکش را به جعبه وصل کنید. اکنون می توانید دوربین را به جعبه اتصال وصل کنید.

یک سیم کشی دوربین مداربسته که در یک کفی استفاده می شود، یک جعبه اتصال گاهی اوقات مفید خواهد بود.

برای همین است که دوربین مدار بسته یکی از کارهایی است که میبایست حتما توسط یک تیم متخصص انجام شود.

داکت دوربین مدار بسته

اتصال بین دوربین و DVR چندین بار با استفاده از کابل کواکسیال (75 اهم) انجام می شود، اما برای اتصال به کانال دوربین مدار بسته نیاز دارید. اتصال با کانکتورهای BNC (جوشی، پیچی یا پیچی) انجام می شود. به طور کلی حداکثر فاصله با کابل کواکسیال KX6 200 متر و با کابل کواکسیال KX8 500 متر است و این استاندارد در دوربین های مدار بسته باید رعایت شود.

فراتر از این فاصله ها می توان راه حل را پیش بینی کرد:

. تقویت کننده ویدیو را وارد کنید

. حالت دیگری را برای انتقال انتخاب کنید:

جفت پیچ خورده

فیبر نوری

اتصال HD-SDI با کابل HD K-01 ما

• قابل استفاده برای نصب HD-SDI تا طول 170 متر. استفاده از کانکتورهای BNC K-1 HD را فراموش نکنید

اتصال اینترنت

متر فاصله / CAT5 / 6/7 = 90 متر

فراتر از آن، باید از یک تکرار کننده یا یک سوئیچ یا فیبر نوری استفاده شود.

کانال کشی دوربین های مدار بسته

داکتینگ به منظور مونتاژ و جفت کردن کابل ها در راه اندازی دوربین مداربسته (یکی از دستگاه های مورد استفاده در دوربین های مداربسته اتاق های اداری) بوده و امکان تهیه کابل ها به صورت دسته ای و از یک مسیر وجود دارد. حرکت ویژه و این باعث می شود کابل های شما از نور خورشید محافظت شود یا از دسترسی مستقیم محصور شود.

داکت یک کانال پلاستیکی درب دار است که برای محافظت و انتقال کابلها از آن استفاده می شود و معمولاً بر روی دیوار و یا سقف نصب می شود که برای اینکار نیاز به دریل دارید. از آنجایی داکتها معمولاً ضد آب استفاده می شود که از داکت تنها در محل های مسقف می شود و امکان نفوذ آب در آن ها وجود دارد باید این مورد را در خود نصب کند. داکت های موجود در بازار انواع دارند و دارای کیفیت های متفاوتی هستند و با برندهای گوناگونی در بازار دوربین مداربسته بفروش می رسد که دارای کیفیت ها و درجه کیفی گونا گونی مم باشد که باید حتما در خرید تجهیزات جانبی دوربین مداربسته در نظر بگیرید. در انتخاب داکت مناسب باید به نکات زیر توجه نمود:

1.جنس بدنه داکت:

برخی از انواع داکت ها در طولانی مدت استحکام و مقبولیت خود را حفظ می کنند و می توانند مانند روز اول استفاده شوند، در حالی که برخی دیگر پس از مدتی خشک می شوند و کارایی خود را از دست می دهند. بنابراین باید در انتخاب کانال مناسب با توجه به محل استفاده دقت کرد. یکی از مکان هایی که مجاری خشک می شود در زیر نور خورشید است و این باعث می شود که به سرعت از بین بروند. از آفتاب مستقیم محافظت شود

2.اندازه بدنه داکت:

سایز داکت باید با تعداد و قطر کابل های مورد استفاده در تجهیزات دوربین مداربسته باشد و این مورد استاندارد است که تنها به سازنده سازنده نمی شود و باید بر اساس تعداد کابل هایی که میخواهد از داخل داکت رد کنید انتخاب کنید.

3. در داکت:

درب داکت باید به گونه ای باشد که به راحتی باز و بسته شود تا در صورت نیاز به تغییرات و یا تعمیرات دسترسی به کابل ها میسر باشد اصولا درب داکتها به صورت کشویی هستند و باید با فشار در جای خود محکم شوند. می شوند.

داکت ها معمولا در سایت های استاندارد تولید می شوند و از طریق اندازه گیری شناسایی می شوند.

اندازه کانال استاندارد عبارتند از:

داکت 1: اندازه 10*10 میلی متر و طول هر شاخه 2 متر

داکت 1.5: با سایز 10*15 میلی متر و طول هر شاخه 2 متر

داکت 2: با سایز 20*20 میلی متر و طول هر شاخه 2 متر

داکت 2.5: با سایز 20*25 میلی متر و طول هر شاخه 2 متر

مجرای معمولی 3: اندازه 30×30 میلی متر و طول 2 متر برای هر شاخه

کانال 3 ارتفاع کوتاه: اندازه 15×30 میلی متر و طول 2 متر برای هر شاخه

داکت 3.5: ابعاد 45×35 میلی متر و طول هر شاخه 2 متر

داکت 4: با سایز 30*40 میلی متر و طول هر شاخه 2 متر

داکت 5: با اندازه 30*50 میلی متر و طول 2 متر برای هر شاخه

داکت 6 معمولی: با اندازه 45*60 میلی متر و طول 2 متر برای هر شاخه

داکت 6 پایه بلند: با اندازه 60*60 میلی متر و طول 2 متر برای هر شاخه

داکت 9 معمولی: با اندازه 45*90 میلی متر و طول 2 متر برای هر شاخه

داکت 9 پایه بلند: با اندازه 60*90 میلی متر و طول 2 متر برای هر شاخه

نحوه اجرا و پنهان کردن کابلهای دوربین مداربسته بیرونی: پروژه طولانی مدت

هنگام اجرای دوربین های امنیتی بیرونی (به ویژه کارهای طولانی مدت)، می توانید کابل ها را شکست دهید تا سیم ها را شکست دهند.

مرحله .1

مسیر کابل کشی دوربین مداربسته را برنامه ریزی کنید. یک مسیر نسبتا کوتاه و آسان برای کشیدن لوله های خود را پیدا کنید تا کارتان راحت تر شود.

مرحله.2

برای محافظت از سیم کشی دوربین امنیتی خانه خود باید از لوله PVC یا فلزی استفاده کنید.

مرحله .3

اگر به دوربین امنیتی PoE خود نیاز دارید، فقط می توانید کابل CAT5/6 را دریافت کنید، زیرا کابل PoE می تواند هم داده و هم برق را به دوربین های امنیتی PoE شما ارسال کند. از نظر دوربین های امنیتی بی سیم، برای تامین برق دوربین های امنیتی بی سیم فقط به سیم برای خروجی نیاز دارید. (پریز باید ضد آب و ضد آب باشد.)

مرحله.4

جایی را که می توانید سوراخ ایجاد کنید علامت بزنید.

 

مرحله.5

یک سوراخ برای نصب سیم کشی امنیتی از خانه خود داشته باشید. هر جایی که سوراخ در دیوار بریده شد، سوراخی را دریل کنید تا سیم از آن عبور کند. به یاد داشته باشید که برای سوراخ های بزرگ از مته با زاویه مناسب استفاده کنید. روی ستون ها سوراخ ایجاد کنید. سوراخ کردن دیوار بسیار ساده تر از سوراخ کردن کف است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آرامی تمرین کنید و بیش از حد فشار دهید. وقتی به سوراخ نفوذ کردید، کار را تمام کنید.

مرحله.6

کابل های برق/کابل های شبکه را بشکنید. قبل از اینکه نیاز به نصب سیم برای دوربین های امنیتی خود داشته باشید، باید حداقل 18 اینچ PVC بخرید.

مرحله. 7

الان حفره ها در حال انجام هستند. سیم های در حال اجرا بعدا می آیند فیشینگ سیمها بسیار راحت است وقتی شما آنها را با یک نوار ماهی یا یک سیم کششی پیوست می کنید. سیم سوزنی را از طریق نوار ماهی بسته بندی کنید و انتهای سیم را در اطراف خود بچرخانید. نوار الکتریکی را در انتهای ماهی و سیم ماهی قرار دهید. اکنون آماده برای کشیدن سیمها هستید.

مرحله.8

کشیدن سیم های دوربین امنیتی. با یک فرد ثابت برای تغذیه سیم، به طور مداوم بر روی تمام سیم را بکشید. سیم را بیرون بکشید که برای فرد کشیدن سیم در انتهای دیگر، سیم را به آهستگی بکشید، مانند فواصل 2 تا 3 متر از سطح زمین.

به شما توصیه می کنیم حتما برای محل کار یا منزل خود دوربین نصب کنید و با استفاده از دزدگیر امنیت خود را افزایش دهید.

خرید دوربین مداربسته برای نصب در دستگاه DVR از فروشگاه های معتبر توصیه می شود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *