ابزار و تجهیزات الکتریکی

بی شک تمیزی و ظرافت کار بستگی به ابزاری دارد که در دست استاد کار است. هرچه دقیق تر و کارآمدتر باشد، از کار خود لذت بیشتری خواهید برد و نتیجه زیباتر و اصولی تر خواهد بود.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی ابزارسازی، روزانه چیزهای جدید و متنوع زیادی در دنیا ساخته می شود که کار را برای انسان آسان می کند. اما همه این ابزارها به خصوص برای مبتدیان اصلا ضروری نیستند. همیشه نمی تواند بدون لطف باشد. در اینجا مهم ترین ابزار را به شما معرفی می کنیم و کاربرد آن را به زبانی ساده در حد تجربه عملی خود توضیح می دهیم. ارسال فوری برق آنلاین به تمام مناطق تهران.

توجه به ابزارهای جدید برای استفاده از ابزارهای قدیمی مثلا تسطیح لیزری سرعت خط تراز را بسیار افزایش داده و کار را آسان کرده است. اما چون سطح لیزری داریم به این معنی نیست که نمی دانیم یا نمی خواهیم بدانیم چگونه از شیلنگ تراز استفاده کنیم. زیرا ممکن است این دستگاه ها آسیب ببینند یا باتری آن تمام شود و کار را برای فردی که به آن وابسته است سخت کند. برای اعزام برقکار به تهران تماس بگیرید.

لباس های کار

می تواند ساری یک تکه یا دو تکه (پیراهن مجزا، شلوار مجزا) باشد.

باید با توجه به آب و هوای منطقه و از پارچه ضخیم و سبک و نخی با دوخت ساده تهیه شود.

باید با اندام فرد راحت و در عین حال شیک باشد تا هنگام بالا و پایین رفتن از نردبان و نشستن و برخاستن فرد را اذیت نکند.

کفش ایمنی

در محیط کار باید از کفش ایمنی برای محافظت از مچ پا در برابر پیچ خوردگی و محافظت از مواد زائد و برش استفاده شود. این کفش دارای مدل مخصوص برای کارهای برقی است که نوک آن کامپوزیت بوده و در داخل آن از پنجه آهنی استفاده نشده است. استفاده از ایمنی مناسب هنگام خرید کفش بسیار نادر است. ارسال آنلاین برقکار جهت تعمیر کانکشن در غرب تهران.

جعبه ابزار

برای نگهداری و نگهداری ابزار باید از جعبه ابزار استفاده شود. مدل های مختلفی از نظر اندازه و جنس، فلز یا پلاستیک و پارچه در بازار وجود دارد. جعبه نشان داده شده در شکل یک جعبه فلزی است که امکان جداسازی ابزارهای مختلف در طبقات مختلف را دارد.

ارسال آنلاین برقکار به شمال تهران

پیچ گوشتی

با توجه به انواع سر پیچ ها به صورت دو یا تخت، چهار طرفه، شش نقطه ای، خورشیدی و … ساخته می شوند اما انواع دو طرفه و چهار طرفه آن بیشترین کاربرد را برای شما خواهند داشت. انتخاب پیچ گوشتی مناسب برای سهولت در یافتن وسایل برقی، زیرا اشتباه می تواند به پیچ های دستگاه آسیب برساند و دستگاه را غیر قابل استفاده کند.

 

یک پیچ گوشتی از سه قسمت میله یا محور و سر تشکیل شده است. شما یک برقکار آنلاین با ابزار کامل از ما می خواهید.

پیچ گوشتی تخت یا دو طرفه

بر اساس عرض سر پیچ طبقه بندی و نامگذاری می شوند. مثلاً 150*8: یعنی عرض لبه صاف سر پیچ گوشتی هشت میلی متر و طول میله آن 150 میلی متر است. بهتر است در جعبه ابزار خود پنج اندازه مختلف داشته باشید.

پیچ گوشتی های چهار طرفه

در این پیچ گوشتی ها گشتاور سفت شدن پیچ بیشتر از دو طرف آن است و بر اساس قطر میله طبقه بندی می شوند و برخی از اندازه های متریک قطر میله و در برخی موارد کد PH روی آنها نوشته می شود. دسته ها به عنوان مثال، 100 * PH2؛ یعنی طول میله 100 میلی متر و قطر آن 6 میلی متر (PH2=6 میلی متر) است. برقکار کل تهران.

این مثال یعنی چهار پخ 100*PH2 برای باز و بسته کردن پیچ کنتاکتورها و فیوزهای مینیاتوری مناسب است، کدهای دیگر عبارتند از:

PH0000=1.5mm

PH000=2mm

PH00=2.5mm

PH0=3mm

PHI=4.5mm

PH2 = 6 میلی متر

PH3=8 میلی متر

PH4=10mm

بهتر است حداقل سه پیچ گوشتی چهار طرفه در اندازه های مختلف در جعبه ابزار خود داشته باشید.

پچ گوشتی های مخصوص

نمونه ای از پیچ گوشتی دارای دسته ضخیم تر و میله کوتاه است که به آن پیچ گوشتی گوشتی می گویند و در جاهایی که نمی توان از پیچ گوشتی با دسته های بلند استفاده کرد استفاده می شود. برق انلاین ایمان در غرب تهران را از ما بخواهید.

نمونه دیگر فولاد بلندی دارد که بخشی از آن داخل دسته قرار می گیرد و برای ضربه در نظر گرفته شده است و به این نوع پیچ ضربه ای ضربه ای می گویند.

پیچ گوشتی برقی قابل شارژ

این شبیه به یک مته کوچک با باتری قابل شارژ است، برای باز و بسته کردن پیچ ها استفاده می شود. به گونه ای ساخته شده است که هنگام سفت کردن پیچ، هنگام سفت شدن پیچ، برق توسط کلاچ از پیچ خارج می شود. در کنار این دستگاه یک شارژر وجود دارد که برای شارژ باتری ها استفاده می شود. اندازه گشتاور سفت شدن پیچ در این دستگاه قابل تنظیم است. برخی از مدل ها هم برای بست و هم برای سوراخ کاری طراحی شده اند و برخی فقط برای سیم پیچی طراحی شده اند. ارسال آنلاین برق به مرکز تهران

نکته:

۱_جنس سر پیچ گوشتی باید کروم وانادیوم باشد و آهنربا شود. (برق آنلاین)

۲_آهنربا به نگه داشتن صفحه روی سر پیچ گوشتی کمک می کند و کار را برای ما انجام می دهد.

۳_هرچه دسته ضخیم تر باشد، قدرت بیشتری برای باز و بسته کردن پیچ ها دارید. حتما یک پیچ گوشتی قوی برای وسایل ضروری داشته باشید. زیرا استفاده از پیچ گوشتی با دسته کوچک برای باز و بسته شدن پیچ های بسیار ساده باعث آسیب جدی به مچ دست می شود.

فاز متر (برق آنلاین)

سیم نول برای تشخیص سیم فاز استفاده می شود و در انواع مختلف در بازار موجود است.

فازمتر جیبی ساده:

ساده ترین نوع آن مطابق شکل زیر است که با قرار دادن میله آن روی فاز و فشار دادن عقربه به عنوان قطب منفی یا صفر پشت فازمتر، لامپی داخل آن روشن شده و فاز می شود. شناسایی شده. در این مثال می توان جریان برق ورودی به میله فلزی فازمتر را با برخورد با آن کاهش داد و خطری برای آن وجود نخواهد داشت. در کمتر از نیم ساعت در شرق تهران برق آنلاین می خواهید.

نکته:

۱_استفاده از این فازمترها فقط در ولتاژهای پایین تا 500 ولت توصیه می شود. زیرا در ولتاژهای بالا کاملا خطرناک است.

۲_اگر داخل لوله یا داخل کابل چند سیم با هم هست و فقط یکی از آنها واقعاً به فاز وصل است و با این فازمتر به دنبال سیم فاز می گردید، ببینید تمام سیم ها فازمتر را روشن می کنند. این نشان می دهد که عملکرد این نوع فازمترها چندان قابل اعتماد نیست. اعزام برقکار آنلاین به 22 منطقه.

فازمتر دیجیتال

برای تشخیص جریان های AC و DC استفاده می شود و با اتصال نوک فلزی آن به فاز و فشردن دکمه مربوطه مقدار ولتاژ نوشته می شود و به ولتاژ و وجود فاز پی می بریم. به این معنا که اعداد به صورت دیجیتالی و قابل مشاهده نوشته می شوند و همچنین از نظر امنیت نسبت به نمونه های قدیمی ساده تر است.

فازمتر القایی

ویژگی این فازمترها نسبت به موارد ذکر شده عدم اتصال مستقیم فلزی سیم می باشد. این دستگاه به ولتاژ 90 تا 1000 ولت متناوب حساس است.

با نزدیک کردن نوک این آشکارساز فاز به سیم فاز برق. حتی اگر جریانی وجود نداشته باشد، LED آن روشن می شود یا بوق می زند.

با این دستگاه به دلیل اینکه به صورت القایی کار می کند، سیم فاز را می توان از روی دیوار یا موانع باریک تشخیص داد.

در برخی موارد به خصوص در تعمیرات دستگاه بسیار مفید است.

فرض کنید می خواهید یک میخ با پیچ به دیوار بکوبید، با این وسیله می توان محل را از نظر وجود سیم برق بررسی کرد. برقکار آنلاین میتواند تمام نصبیات برقی شما را نصب کند.

تستر ولتاژ سوزنی یا پرابی

وسیله ای است ساده و مطمئن، جهت تشخیص سیم فاز و اندازه گیری تقریبی آن که دو پراب سوزنی دارد. اگر یکی از آنها را به نول یا سیم زمین متصل کنیم و سر دیگر به فاز متصل شود، ال ای دی ها تا عدد روشن خواهند شد؛ چون یک سر به زمین با نول باید متصل شود، تشخیص دقیق تری از وجود فاز خواهیم داشت.

از این وسیله برای تست برق سه فاز هم استفاده می شود، به این صورت که اگر بین دو فاز قرار داده شود. ال ای دی ها تا عدد روشن خواهند شد. اگر بین دو به دوی سیم های فاز این اتفاق بیفتد (L1L3,L2L3, L1L2) یعنی برق سه فاز کاملا وجود دارد.

(برق آنلاین)

همچنین می توان از این روش برای تشخیص الکتریسیته DC و تشخیص قطب های مثبت و منفی استفاده کرد، به طوری که اگر قسمت پروب بزرگ (پراب با LED) روی قطب مثبت و پروب کوچک روی قطب منفی باشد، LED (+ ) ) روشن می شود در غیر این صورت LED منفی (-) روشن می شود و اگر ولتاژ باشد تمام ال ای دی ها تا 24 روشن می شود.

نکته مهم

هنگام استفاده از انواع فازمترها و تسترهای ولتاژ، مراقب باشید فاز برگشتی از مصرف کننده را به عنوان فاز اشتباه نکنید.

مولتی متر و اهم متر

مولتی متر در دو نوع آنالوگ یا دایال و دیجیتال موجود است و یک وسیله اندازه گیری است که معمولاً برای اندازه گیری ولتاژ جریان و مقاومت اهمی است. هنگام استفاده از این دستگاه به پروب و محل آن و همچنین کلید انتخاب کننده آن توجه کنید تا مقدار و نوع کمیت AC یا DC در ولتاژ یا جریان را انتخاب کنید. نوعی از این مولتی مترها به نام گراب یا گیره در بازار وجود دارد که به راحتی می توان از آن برای گرفتن جریان استفاده کرد و نیازی به اتصال پراب نیست. در این حالت از میدان مغناطیسی اطراف سیم نمونه برداری می شود و مقدار جریان روی صفحه نوشته می شود.

مزیت اصلی این دستگاه به دلیل اهم متر آن است، بنابراین اگر دستگاه در حالت اهم متر آماده کار باشد، اگر دو پراب به دو نقطه لمس شود، خیلی کم به هم کوتاه می شوند. و ما مطمئن هستیم که می توانیم متصل شویم.

 

 

 

 

 

 


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *